»Večja skrb je za širjenje epidemije. Če virus pobegne delovanju protiteles, ki ščitijo pred okužbo in tako okužbo prenesemo naprej, cepljenje ne ščiti pred tem, da se epidemija med cepljenimi ljudmi lahko širi naprej.«
»Večja skrb je za širjenje epidemije. Če virus pobegne delovanju protiteles, ki ščitijo pred okužbo, in tako okužbo prenesemo naprej, cepljenje ne ščiti pred tem, da se epidemija med cepljenimi ljudmi ne bi širila naprej.«
»Po cepljenju dobiš zaščitna protitelesa, ki te dlje časa ščitijo pred naselitvijo virusa na respiratorno sluznico.«
»Ob tem naravna protitelesa, ki jih organizem med okužbo ustvari, ne ščitijo posameznika pred ponovno okužbo za isti tip HPV in je torej mogoča ponovna okužba z istim (ali drugim) tipom virusa.«
»Nobenega zagotovila ni, da je oseba, ki je prebolela okužbo, razvila protitelesa, ki bi jo ščitila pred ponovno okužbo.«
»Zdravniška stroka je enotna: cepivo nas učinkovito ščiti pred virusom, v primeru okužbe so simptomi blagi, resni stranski učinki pa izjemno redki.«
»Ali se boste 'cepili' z virusom ali pa s cepivom.«
»Pri prvih primerih, ki so imeli protitelesa septembra, je mogoče, da so se okužili že avgusta.«
»Zdaj je že popolnoma jasno, da prebolela okužba bistveno manj ščiti kot cepljenje.«
»To je pomembno za širjenje virusa naprej. Ljudje, ki so bili v zadnjem času cepljeni s cepivom AstraZenece, se lahko za drugi odmerek cepijo s cepivom mRNK, ni pa nobenega tveganja, če bi se cepili s cepivom AstraZenece tudi drugič.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju